Spotlights | Preventie in de kinesitherapie: webinar Capure
In de kinesitherapie kan preventie vele vormen aannemen. Laten we ze in de schijnwerpers zetten aan de hand van de verschillende gebieden van ons beroep.
Hoewel kinesitherapie zich richt op de behandeling van fysieke en functionele aandoeningen van het menselijk lichaam, is het essentieel om speciale aandacht te besteden aan preventie. Preventie kan letsels en ziekte helpen voorkomen, wat vaak gemakkelijker en goedkoper is dan het behandelen van een eigenlijke aandoening.
Preventie is de sleutel tot een gezond en fit lichaam
Als kinesitherapeuten hebben wij de mogelijkheid om de levenskwaliteit van onze patiënten te verbeteren en hun gezondheid op lange termijn te behouden. Door hen actief en betrokken te houden bij activiteiten die zij leuk vinden, wordt hun algemeen welzijn en gemoedstoestand verbeterd.
Diabetes
1 op 10 heeft diabetes type 2, maar 1 op 3 weet niet dat ze patiënt zijn. Bij diagnose type 2 diabetes heeft 30% reeds complicaties.
Als kinesitherapeut komen we vaak in aanraking met diabetespatiënten. Soms is het eerste symptoom van de ziekte een muskuloskeletale aandoening zoals een adhesive capsulitis van het glenohumeraal gewricht.
Op 12 februari organiseren we een webinar 'Preventieve beweeginterventie in diabetes: maatwerk door de kinesitherapeut', waar de kinesitherapeutische rol bij (preventie van) diabetes in de spotlight zal worden gezet door professor Dominique Hansen.
Om ons als kinesitherapeuten te ondersteunen in de behandeling van diabetes-patiënten kan de Diabetesliga van onschatbare waarde zijn. Zij bieden zowel digitaal als onder vorm van brochures veel informatie aan, waardoor we onze patiënten goede en betrouwbare info kunnen aanreiken en onszelf verdiepen in deze materie. Op die manier kunnen we onze kinesitherapeutische rol in de behandeling van diabetes zo ruim mogelijk maken. Aan het einde van de webinar zal de Diabetesliga zich voorstellen, hun werking uit de doeken doen, en je wegwijs maken op hun website.
Geaccrediteerde activiteit